اختصاصی مملکت آنلاین/
در حالیکه در سراسر دنیا ماشین های دیزلی در حال محو شدن و برکناری از حمل و نقل های شهری و روستایی هستند اخیرا در ایران شاهد گفت و گوهایی برای بازگشت که نه ،تولید سواری های دیزلی هستیم زمزمه ای که برای اینکه به بار ننشیند عزم ملی میخواهد و کفش های فولادی .نتیجه سوخت حاصل از این خودروها همان نتایج مخربی را در بر دارد که گاز های گلخانه ای در مسموم کردن محیط زیست می توانند ایجاد کنند .

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران در مصاحبه اختصاصی به خبرنگار سرویس اجتماعی مملکت آنلاین در مورد احتمال ورود خودروهای سواری دیزلی به چرخه حمل و نقل گفت:سالهاست که سایر کشورها خودروهای دیزلی را کنار گذاشته اند و. بسیاری از دولت‌ها در پی‌آنند که استفاده از خودروهای دیزلی را محدود یا کاملا ممنوع کنند.اما اینکه مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو  در راستای انجام مطالعاتی برروی موتور سواری دیزلی و تلاش برای تولید و توسعه سواری های دیزلی انجام میدهد جای تعجب دارد زیرا دی اکسید کربن حاصل از سوخت این موتورهاباعث تخریب شدید محیط زیست خواهد بود.

 نواب حسینی منش با بیان اینکه چرا می خواهیم تجربه ناموفق کشورهای دیگر را تجربه کنیم ادامه داد: در حال حاضر در تهران ۱۰۰تا ۱۵۰هزار خودروی سنگین دیزلی تردد می‌کنند که بعضا از سایر استان‌ها وارد تهران می‌شوند براساس حدود مجاز آلایندگی خودروها، می‌بایست درصد حجمی دود خروجی از اگزوز خودروی دیزلی،  ۲.۸ پی پی ام  باشد که اگر قطر هر اگزوز را ده سانت در نظر گرفته و در ۱۰۰هزار خودوری دیزلی ضرب کنیم می‌بینیم که روزانه به مساحت ۷۸ کیلومتر مربع در تهران دود تولید می‌شود یعنی به تعبیر دیگر اگزوزی به قطر ۱۰  کیلومتر داریم که مدام در تهران دود تولید می‌کند و دقت داشته باشید که این عدد، حدود مجازی است که سازمان محیط زیست و سازمان استاندار آن را تایید کرده‌اند و این درحالی است که در واقعیت به دلیل مشکلات خودروهای دیزلی، بیش از این میزان دود در تهران تولید می شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران افزود : در حالیکه  ما هنوز به نقطه ای از تولید استاندارد خودرو در این صنعت نرسیده ایم که ادعا کنیم خودروهای با کیفیت به جامعه  ارائه می دهیم مسئولان امر بیان می کنند که در حال  اقداماتی در راستای بهبود کارکرد موتور و قطعات برای کاهش آلایندگی خودروهای سواری دیزلی هستند این تناقض در گفتار و عمل به همه ما آسیب خواهد زد.

 وی ادامه داد: ما در صنعت خودرو سازی و آلودگی های ناشی از احتراق ناقص با مشکلات جدی مواجه هستیم و قادر نیستیم استاندارد های لازم در این خصوص را رعایت کنیم چگونه می‌خواهند استاندارهای یورو ۶ مدنظرشان را بروی این خودرو پیاد کنند؟

در پایان نواب حسینی منش بیان کرد: می گویند که این خودروها برای تردد در برون شهر درنظرگرفته ایم اما جای سوال است که مگر ما می‌توانیم تفاوتی بین خودروهای سواری درون و برون شهری قائل شویم؟ کنترل سطح وسیعی از تردد خودروها در محورهای درون و برذون شهری امری غیر منطقی و نشدنی است واگر خودروسازان بتوانند نظر مثبت دولت را برای تولید خودروی سواری دیزلی جلب کنند آنچه که از هوای نه چندان سالم در محیط زیست به جا مانده را نیز از دست خواهیم داد .

لازم به ذکر است ترکیبات ترکیبات نیتروژن‌دار شامل دی‌اکسید نیتروژن (NO2)، مونواکسید دی‌نیتروژن (N₂O) و نیتریک اکسید (NO) از جمله ترکیباتی هستند که از خودروهای دیزلی راهی طبیعت می‌شوند. برخی از این ترکیبات در زمره گازهای گلخانه‌ای طبقه‌بندی شده و برخی نیز سمی هستند و استنشاق آنها در طولانی مدت می‌تواند سبب بروز مشکلات تنفسی و سرطان شود.

خبرنگار-اکرم جدیدی ممتاز

Template Design:Dima Group