پس از برگزاری موفقیت آمیز نخستین مرحله از جشنواره آثار سینمایی ایرانی در شهر کوالالامپور، شهر پیننگ مالزی میزبان دومین دوره از این جشنواره فرهنگی - هنری شد.

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، مراسم افتتاح جشنواره سینمای ایران در شهر پیننگ درغرب مالزی شب گذشته با حضور علی محمد سابقی رایزن فرهنگی، دکتر محمد رشید معاون سر وزیر ایالت پیننگ ، آزیتا حاجیان و ابوالحسن داودی سینماگران ایرانی و تعداد زیادی از علاقه مندان مالزیایی به فیلم‌های ایرانی و جمعی از ایرانیان مقیم این شهر برگزار شد.

 

این جشنواره هنری در پیننگ با پخش شش فیلم از ایران به مدت سه روز ادامه خواهد داشت .

 

در مراسم افتتاحیه این جشنواره معاون سروزیر ایالت پیننگ ضمن قدردانی از برگزاری این آثار سینمایی در این شهر ، اظهار امیدواری کردمعرفی جنبه های گوناگون فرهنگ و هنر ایرانی به مردم پیننگ بصورت مستمر ادامه داشته باشد. تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان رشته فیلم و سینمای دانشگاه هنر پیننگ نیز در این مراسم شرکت کردند.

 

در این مراسم تندیس های جشنواره به میهمانان ویژه و هنرمندان ایرانی ارائه شد و همچنین فیلم مستندی از شهرهای زیبا و تاریخ ایران پخش و در پایان فیلم سینمایی 'طعم خوش خیال' به کارگردانی کمال تبریزی اکران شد که با استقبال مخاطبان ایرانی و مالزیایی روبه رو شد.

 

نخستین جشنواره سینمای ایران در مالزی در روزهای 7 تا 17 مارس (16 تا 26 اسفند) درحال برگزاری است. مرحله نخست این جشنواره در شهر کوالالامپور با حضور پوران درخشنده و مریلا زارعی دو هنرمند سینمای ایران در روزهای 16 تا 20 اسفند ماه برگزار شد.

 

دومین مرحله از این جشنواره سینمایی 21 تا 23 اسفند در شهر پیننگ penang و آخرین برنامه نیز در شهر جوهور Johor مالزی در روزهای 24 تا 26 اسفند برگزار خواهد شد. در طی این جشنواره 6 اثر سینمای ایران شامل ملکه ، کفش هایم کو ، طعم شیرین خیال،رخ دیوانه،زیر سقف دودی، آتش بس 2 اکران می شود.

 

Template Design:Dima Group